O Ikre

IKRA – iná kultúra je videoportál zameraný na aktuálnu nezávislú kultúrnu scénu v Bratislave a Bratislavskom kraji. Kultúru, ktorá prekvapuje, objavuje a necháva sa objavovať, je živá, hravá, inovatívna a odvážna, vysmieva sa očakávaniam a (z)dravo prekračuje hranice.

IKRA podporuje otvorené kultúrne myslenie, zdravý kritický pohľad na umenie a odvážny prístup k hľadaniu nových podnetov. Prostredníctvom záznamov, reportáží, profilových rozhovorov a autorských videí chce podporovať pestrosť a slobodu umeleckého prejavu a motivovať autorov a iných kreatívnych ľudí k ďalšej činnosti, zviditeľňovať osobnosti bratislavského kultúrneho života.

IKRA prináša rozhovory s výraznými osobnosťami, výnimočnými umelcami, ktorí tvoria inak, neboja sa experimentovať, hľadať na nevšedných miestach a objavovať celkom nové kultúrne svety, ale aj s ľuďmi, ktorí zakladajú kluby, prevádzkujú priestory s chýbajúcou kultúrou, organizujú kultúrne podujatia, vydávajú hudbu, hrajú divadlo či píšu. Skrátka s profesionálnymi nadšencami, ktorým záleží na kultúrnej rozmanitosti nášho hlavného mesta.

IKRA tiež rozpráva o miestach na mape bratislavskej kultúrnej scény, ktoré sú otvorené komukoľvek so záujmom objavovať a kultúrne sa vzdelávať. Chce ukázať, že Bratislava má silné a silnejúce kultúrne podhubie, hemžiace sa kreatívnymi nápadmi, realizáciami a dlhodobými projektami. Že aj napriek chýbajúcej systémovej a systematickej podpore od štátu jej tvár pozitívne menia aktivity komunít, kreatívnych iniciatív, skupín či jednotlivcov.

IKRA je projektom Kulturservis, s.r.o. s podporou z Regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry Bratislavského samosprávneho kraja. IKRA úzko spolupracuje s platformou nezriaďovaných kultúrnych organizácií KU.BA – Kultúrna Bratislava.

 

Koordinátorka: Lenka Bednárová

Kontakt: ikra(zavinac)ikra(bodka)sk

Ďakujeme za podporu:

BSK_logo